nyíl

Az a bizonyos utolsó forduló

2008/12/28, 00:00

Így az év utolsó napjaihoz érve illő, hogy részletesebben is megemlékezzünk az utolsó forduló izgalmairól.
A meccsek után az aktuális tabellát is betettük, így jobban áttekinthető lett az egyes meccsek utáni helyzet.

Következő cikkünkben a már ígért bajnokság górcsőt tesszük közzé, az első osztályra és csapataira koncentrálva, de azért megnézzük az alacsonyabb osztályokat is.

Addig is kellemes olvasgatást :-)

Az utolsó fordulóban még 5 csapat reménykedhetett a hőn áhított aranyérem megszerzésében. Nagyon izgalmas végjátékot követően alakult ki a végeredmény, érdemes ezeket a pillanatokat újra felidézni így év vége tájékán.

6 Igénytelenek 8 5 0 3 28 22 6 15

A forduló egy már tét nélküli meccsel kezdődött, ahol az Egyetértés DSK ismét vereséget szenvedett, így ők gyakorlatilag pont nélkül estek ki az első osztályból (Azért csak gyakorlatilag, mert a Fincsi visszalépése miatt 3 pont azért áll a nevük mellett). A legkevesebb pontot így továbbra is a Braunschweig FC gyűjtötte össze még a 2007 tavaszi idényben.

Következett az első fontos meccs: CSTB - SS Zsírfeka.
Amennyiben a CSTB döntetlent játszik, úgy számunkra már elérhetetlen távolságba kerül az arany, tekintve, hogy egymás elleni meccsünk a Csirkék sikerét hozta. Ha nyer a CSTB, akkor az Armada is kiszáll a versenyből.
A meccs folyamán aztán a CSTB egy pillanatnyi kételyt sem hagyott afelől, hogy ki szerzi meg a három pontot, bár a végén kicsit feltámadtak a Zsírosok, már csak kozmetikázni tudtak az eredményen, így a vége 6:3 -lett, így az Armadával egyetemben mi is "elszálltunk".

Ezek után a tabella így alakult:

1 CSTB 10 8 0 2 38 21 17 24
2 Armada 10 7 1 2 42 27 15 22
3 Paksi Halászlé 9 7 0 2 42 14 28 21

A Paksi Halászlén volt a sor, hogy az Igénytelenek elverésével átvegyék a vezetést a tabellán.
Itt azonban meg kell említenünk egy fontos momentumot, ami talán befolyásolta a bajnokság végeredményét. A Torpedó Vodkának volt egy elmaradt meccse az Igénytelenekkel, amit a mai napon kellett lejátszania. Hogy miért is fontos ez? Hogy ezt meg lehessen tenni csúszás nélkül, ezért a Kiábrándítókkal szembeni derbijüket egy más időpontra és helyszínre tették át. A probléma ott kezdődött, hogy bár mindkét csapat ott volt a megadott időben az adott helyen, de pályára nem léphettek, valami félreszervezés okán... Így nyomás vissza a BEAC-ra, ahol a szervezők, hogy ne toljanak ki senkivel, azt találták ki, hogy 5 perccel rövidebbek legyenek a félidők, meccsek közti szünet nélkül, és akkor még befér az elmaradt meccs. A csapatok beleegyeztek, így elkezdődhetett az Igénytelenek - Paksi Halászlé derbi.
Amely végig kiélezett csatát hozott színvonalas játékkal, gól azonban nem született, egészen a mérkőzés hajrájáig. Ekkor, nem érdemtelenül, egy szép összjáték végén a Paksi szerezte meg a vezetést!

Úgy tűnt ez is marad a vége, hiszen alig volt már csak 2 perc a meccs végéből a módosított szabályok miatt. Ám az utolsó pillanatban az Igénytelenek kikaparták a "gesztenyét" a Csirkéknek egy szenzációs góllal!! Nem hiszem, hogy nagyot tévednék, ha az idény góljának titulálnám a találatot, történt, hogy egy félmagasan kipattanó labdát az Igénytelenek csatára a hatoson kívülről, oxival (!!) emelt át a Halászlések kapusán! Hihetetlen találat volt, ráadásul ez volt szinte a meccs utolsó momentuma, a középkezdés elvégzésének pillanatában, ugyanis vége is lett a találkozónak! Így tehát a Paksinak is elszálltak az arany-reményei.

Továbbra is a CSTB maradt a nyeregben, így festett a tabella:

3 Paksi Halászlé 10 7 1 2 43 15 28 22
6 Igénytelenek 9 5 1 3 29 23 6 16

Most már csak a Torpedó tehetett keresztbe a Csirkéknek, és meg is volt erre minden esélyük, ugyanis az Igénytelenekkel és velünk mérkőztek meg, akik ugye már nem reménykedhettek az aranyban, sőt az Igénytelnek már maximum csak az 5. helyet szerezhetik meg.
Izgulhattak hát a CSTB játékosai, de az Igénytelenek hamar megmutatták, hogy ezen az estén ők akarnak főszereplővé vállni: pár percnyi játék után máris megszerezték a vezetést! Sőt! Egészen fantasztikus játékot produkálva a mérkőzés utolsó 5 percéhez érve már 4:1 -re vezettek!!
Zsebében érezhette a végső győzelmet a CSTB, de ekkor a Torpedósok, akik bár eddig sem játszottak rosszul, megmutatták, hogy miért is ők a rekordbajnokok, nagy hajrába kezdtek! Gyorsütemben berámoltak két gólt az Igénytelnek kapujába, látszott rajtuk, hogy nagyon akarnak! Ennek ellenére, nem mellékesen az Igénytelenek kapusának hathatós közreműködésével, nem sikerült újabb gólokat szerezniük, így maradt a CSTB aranyat jelentő 4:3 -as Igénytelenek győzelem.

Az utolsó meccs előtt tehát így nézett ki a tabella:

5 Igénytelenek 10 6 1 3 33 26 7 19
6 Torpedó Vodka 9 6 1 2 41 20 21 19

Az utolsó meccs tétje tehát már "csak" az ezüst kérdése volt függőben, ugyanis ha a Vodkások nyernek még megszerezhetik a második helyet, döntetlen esetén ötödikek, viszont ha kikapnak maradnak a hatodik helyen. Szép skála :-)
Erre a meccsre nem is vesztegetnék itt karaktert elolvashatjátok a tudósítást (a két történelmi esemény végett érdemes :-)), elég az hozzá, hogy 5:0 -ra legyőztük a Torpedót, így meg kellett elégedniük a 6. helyel, mi pedig maradtunk negyedikek.

A végere tehát ez lett:

4 Kiábrándítók 10 7 1 2 37 18 19 22
6 Torpedó Vodka 10 6 1 3 41 25 16 19

(Érdekes, hogyha a Torpedó nyert volna az Igénytelnek ellen, és úgy verjük el őket, vagy ha a Paksi kikapott volna, akkor most ezüstérmet ünnepelnénk, így azonban maradt a 4. hely.)

Föltehetnénk azt a kérdést, hogy mi lett volna ha az eredeti hosszúságúak lettek volna a meccsek (ez +10 percet jelent), de mivel a sportban a "mi lett volna ha" utáni rész értelmetlen, így nem tesszük fel :-)
Mindenesetre gratulálunk a CSTB -nek az első helyhez, és a többi csapatnak is az izgalmas bajnoksághoz! Jó volt na :-)

Olvass tovább:

A kategória legfrissebjei:

Miért is, meg hogyan, meg minek? Avagy ismét pattog a labda az A ligában! 2012/09/16, 22:01
Első osztályban a helyzet változatlan 2012/04/08, 12:49
Féltávon túl 2011/04/28, 00:40