csík csík
nyíl

Vízilabda

2012/09/23, 00:48

Nem csak azért, mert vizes volt a pálya, nem csak azért, mert esett az eső hanem az eredmény miatt is...
A meccsen összesen 15 gól esett, ami azt jelenti, hogy cirka 3,5 percenként született egy gól. (azt csak zárójelben teszem hozzá, hogy István nagyokat védett, no, meg a túloldalt is kellett a bravúr nem egyszer)

A végén nem mi örülhettünk...

33 FC - Kiábrándítók 9:6 (Gól: Peti 3, Jani 1, NDávid 1, Szabi 1)

A változatosság kedvéért, most Istvánnak nem volt nadrágja a meccs előtt, de aztán lett. Így lett István - NDávid, Jani, Szabi - Peti a Kiábrándítók kezdő (NZsolti, Zubi, Zozó várakozott bevetésre)
Ahol aztán valami nagyon nem akart összejönni. A védelem elég értetlenül rohangált erre-arra, a támadások meg értetlenül nem voltak. Istvánnak kellett tehát fognia a ziccereket, de aztán ő is tehetetlen volt, egy megpattanó lövés után. 1:0!
Szinte lemásolták az első pár percet a felek, István fogott párat, aztán egy megpattanó lövés. 2:0!

Nem sokat mutattak a Kiábrándítók az elején, ennek ellenére a kátyúból úgy néz ki mégis van kiút, Peti középtávoli lövése akadt be, de hamar jött rá a felelet, ezúttal nem ért bele egy Kiábrándítós sem. 3:1! Hogy aztán tovább rombolja a vendégek közérzetét a dolog Zozó lőjön öngólt. 4:1!

Nagyon kapkodó volt a játék, a harminchármasok gyorsan pörgették a játékot, nem nagyon hagytak időt a passzolgatásra, bízván abban, hogy a nagy rohanásból ők jönnek ki jobban, és ez a taktika eddig úgy néz ki bevált. Közben eleredt az eső, amit egy gyors gólváltás követett, Jani hozta közelebb az övéit, hogy aztán ismét visszaálljon a három közte. 5:2!
Már mindenki a félidőt jelző sípszót várta, amikor Szabi csereként beállva nagy elánnal vetette magát a játékba, lelkesedését siker koronázta, Petinek adott gólpasszt! 5:3!

Ilyen talajon ilyen játék mellett két gól nem gól, tudták ezt jól a felek, a kilenc híján a válasz a mindenségre FC ezért feljebb tolta a védekezést, egész pályás letámadást választva. A második játékrészre azonban egy más szellemiségű Kiábrándítók futott ki a műgyepre, ami már az első félidő végén is megmutatkozott, sokkal összeszedettebb védekezés, ötletgazdagabb támadás jellemezte játékukat, aminek meg is lett az eredménye!

Előbb Szabi lőtt gólt, majd nem sokkal később, NDávid egy remek csel után spiccel megeresztett bombájánál volt tehetetlen a hazaiak kapusa! 5:5! Kezdődhet minden előröl.

Felváltva forogtak veszélyben a kapuk, mindkét oldalon több lehetőség volt a gólszerzésre, a 33 FC -nek sikerült bevinni az újabb találatot, de nem sokáig örülhettek, mert Peti révén ismét egalizáltak a fehérmezesek! 6:6! Összesen egy tucat gólnál jártak a csapatok ekkor, és még volt hátra szűk 10 perc!
Ismét hol itt, hol ott alakult ki ziccer, a Kiábrándítók átvették a játék irányítását, de nem sikerült megszerezniük a vezetést, hogy aztán egy komikus góllal megint a vendégek kerüljenek előnybe! Egy távoli lövés találta el a labda útjában kolbászoló vendégek csatárát, akinek a hátáról magas ívben a levegőbe szálljon a labda, s behulljon a Kiábrándítók kapujába. István a lövésre elvetődött, és már éppen nem ért oda... 7:6!

Ez a gól megadta az alaphangot a végére, a Kiábrándítók elvesztették lelkesedésüket, az utolsó 1 percben még kettőt kaptak, így végül három lett közte. 9:6

(Szóval: A 33 FC 3*3 gólt szerzett, a Kiábrándítók 2*3 azaz 3 lett közte, a percenkénti gólátlag meg 3,33. Kell még több hármas??)