csík csík
nyíl

Pech

2011/10/20, 19:03

Remek meccset játszottunk az eddig hibátlan listavezetővel, csak sajnos otthagytunk két pontot a pályán. Fél perccel a vége előtt kaptuk az egyenlítő gólt, egy szép egyéni alakítás végén.
Sajnálatos, persze, hogy az, viszont a játékunk mindenképpen bizakodásra adhat okot, nagyon szervezetten, jól játszott a csapat, megérdemeltük volna a 3 pontot.

Sebaj, erre lehet építeni!

Kiábrándítók - 22 STEPS 2:2 (Gól: HDávid 1, Peti1)

Jó előjelekkel készült a Kiábrándítók csapata az éllovassal elleni meccsre, bár Zsolti nem volt jelen, helyette Jani állt a kapuba, visszatért sérüléséből NDávid és két (!!!) sorral gyűltek össze a meccsre! Jani - Tampi, Tóbi, Szabi - Peti volt a kezdősor, szervezett védekezéssel vetették bele magukat a küzdelembe. Már az első pillanattól látszott, hogy technikás az ellen, s nem véletlen vezetik a tabellát, de a Kiábrándítók nem engedtek teret játékosaiknak, mindig visszazártak, ellenben jól járatták a labdát, nem sokat hibáztak.
Az első komoly helyzet a hazaiak előtt adódott, Peti lőtte szét a kapufát, majd Tampi került volna helyzetbe, ha nem tolja meg hosszan a labdát...
Veszélyesen játszottak a fehérmezesek, Janinak hátul egy két távoli lövést kellett hatástalanítania, de komoly védenivalója nem volt.

Sorcsere után jött a következő kapufa, NDávid jóvoltából, a forgatókönyv maradt, a 22 STEPS -nek maradtak a távoli lövések, a Kiábrándítóknak a helyzetek (egy jó kontra végén HDávid tette le Balázsnak lövésre a bogyeszt, a kapusnak kellett nyújtózkodnia, majd Zubi egy szabadrúgás után tornáztatta meg ismét a 22 LÉPÉS kapusát).
A félidő közepe táján kiegyenlítődött a játék, már a vendégek is feljegyezhettek komoly lehetőséget, sőt egy kapufát is, s ez maradt is a félidőig, izgalmas második játékrészre volt kilátás.

És nem is kellett csalódni a kilátogatóknak! Már az első félidőben is voltak jelei a vendégek durváskodásainak (ez leginkább Balázson volt "tetten érhető", akin kétszer is alkalmazták az u.n. "földbedöngölés" technikát, s ennek következében Balázs lesérült (legfrissebb információk szerint 4 hetes kihagyás vár rá)), ami a másodikban jobban előjött, főleg, miután megszerezte a vezetést a Kiábrándítók! NDávid játszotta volna meg HDávidot, a védő azonban kifejelte az indítást, ami Zubi felé szállt, aki remekül szüktette fejjel HDávidot, s ő, kissé kiszorított helyzetből, nagy gólt akasztott az ellen hálójába!! 1:0!

Kissé elszabadultak az indulatok, Szabit húzták vissza csúnyán (sárga lap ellenében (ezért amúgy nem jár alapból 2 perc??)), majd egyre, másra jöttek azok a megjegyzések miszerint a Kiábrándítók játékosai nem a "hatás-ellenhatás" törvénye szerint reagálnak egyes ütközésekre, hanem, azokat meghazudtolva nagyobb röppályára állnak, s egy-egy odarúgás után az elnézést kérés helyett egyből ezt a tézist igyekeztek alátámasztani.

Petit ez nem zavarta, Tóbi nagyszerű kiugratása után, okosan lőtte el a kifutó kapus mellett a labdát!! 2:0!!
A Kiábrándítók továbbra is nagyon jól védekeztek (főleg Tampi, NDávid, Szabi vezényletével) de nehéz utolsó harmad várt még rájuk.
Egy váratlan gól azonban egyből nyílttá tette a mérkőzést, a LÉPÉSEK csatára Zubi mellől lőtt ütemtelenül, s Jani mellett a hálóban kötött ki a labda! 2:1!
Nem sokkal később azonban jött a Kiábrándítók válasz, Szabi nagyon okosan lőtt el egy berúgást, észrevette, hogy a vendégek kapusa kint áll, és rárúgta egy védőjükre a bogyeszt, ami így a kapuban kötött ki! Már a vendégek is középkezdéshez készülődtek, de a bíró másképp látta, és kifele ítélt oldalrúgást... Szerinte ugyanis letelt a 4 mp. Érdekes, hogy semmilyen sípszót nem lehetett hallani...

Ahogy a végére közeledett a mérkőzés a Kiábrándítók egyre kapkodóbbá váltak támadásban, a vendégek meg egyre kevésbé bírták idegekkel. A bírónak több ízben is a legközelebbi női felmenőjének foglalkozását emlegették, amiért általában kap 2 percet az adott játékos, hogy gondolkozzon el azon, mi köze van a mérkőzésnek a bíró említett rokonának munkájához, és különben is, előbb mutasson erre megfelelő bizonyítékot (számítógépes segítséget kérhet)!
A gondolkodás elmaradt, a dráma nem! Bár előbb Tampi mesterien szerelt a hatoson belül, majd NDávid tette ugyan ezt, az utolsó pillanatban egy LÉPÉSEK játékos ügyesen fordult le védőjéről, és Jani mellett a kapuba lőtt!! 2:2!!

Így elvesztette 100% -os mérlegét a 22 STEPS csapata, ám valószínűleg ők örülnek jobban az egy pontnak. A Kiábrándítók meg ezen az estén bemutatta, hogy komolyak az első osztályba való visszatérési törekvései.