csík csík
nyíl

Vereség a nyitányon

2012/09/13, 21:20

Elkezdődött. Ismét útjára indult a labda a Budapesti Összegyetemi Futsal Bajnokságban, amely sok átalakításon ment keresztül. Egyik "újdonság", hogy visszatért a bajnokság a JÁG -ra, reméljük csak átmenetileg...
Nos, mi is elkezdtük. A bajnok ellen léptünk pályára, és valahogy ott folytattuk, ahol tavaly abbahagytuk: István parádézott, Peti gólokat vágott, Zubi betunkolta, és kikaptunk az NSZK -tól...

Nem volt tragikus, de sziporkázó sem. Ennél rosszabb ne legyen, és akkor nem lesz baj :-)

Kiábrándítók - NSZK 3:5 (Gól: Peti 2, Zubi 1)

Ismét a JÁG pályájára futottak ki a fehérmezes Kiábrándítók, majdnem csere nélkül, de végül Zubinak sikerült ruhát szereznie. Ennek fényében István - NDávid, Zozó, Szabi - Peti kezdővel próbálták felvenni a versenyt a hazaiak a tavalyi bajnok NSZK csapatával.
Meglepetésre a Kiábrándítók szereztek vezetést! Zozó ment el a jobb oldalon két védő mellett, centerezett, NDávid eltörte továbbította Petinek, akinek már csak az üres kapuba kellett továbbítania! 1:0!
Azonban nem tartott sokáig az öröm, egy perc múlva máris válaszolt az NSZK kissé szerencsés találattal. Szintén a jobb szélen elhúzott játékosuk, lövését István szépen védte, de a labda, pont az ott ólálkodó csatáruk elé pattant, aki köszönte szépen, a lehetőséget, az üres kapuba helyezett! 1:1!

A gyors gólváltást egy rövidebb szünet követte, majd ismét jött egy gólpárbaj, csak most fordított sorrendben. Előbb a vendégek szereztek szép gólt (szélről a hosszúba, amolyan "ilyen egyszerű a foci" címszóval), majd Peti távolról (egy "még ennél is egyszerűbb a foci" jeligével) egalizált! 2:2!!
Nem volt rossz a találkozó, de azért a színvonal sem festett az egekre szivárványt (ööö... inkább ne kérdezd...)
Ellenben a gólokra legalább nem lehetett panasz, ismét előnyhöz jutott a Nyugatnémet csapat, igaz megint kis szerencsével, ide pattant, oda pattant, bepattant. 2:3!
A túloldalt egy szép összjáték után Peti találta el a felső lécet, de újabb gólt nem szerzett egyik csapat sem, így maradt az egy gólos NSZK előny a szünetre.

Fordulás után a Kiábrándítók próbáltak sokat futva helyzetbe kerülni, de a helyzet nem igazán jött össze, azért szép keresztbe mozgásokat lehetett felfedezni. (A pontozóbíróknál 8.5, 7.6, 8.9 es pontot kapott a mutatvány) Az NSZK viszont leginkább kontrázott, nagyon veszélyesen. Oly annyira veszélyesen, hogy még gólt is lőttek! 2:4!
Jöhetett volna a Kiábrándítók válasz, de NDávid remek kiugratása után, Szabi hiába pöckölte el a kapus mellett a játékszert, az ellen kapusa, szakzsargonnal élve letarolta (valahogy így, vagy így) ám a spori sípja néma maradt.
A félidő eső negyedének végén el is döntötték a találkozót a vendégek, Zozó vesztett labdát a saját térfelén utolsó emberként (ez bizony vezeklésért kiállt!!), István azonban gyönyörűen védett, a spori azonban fújt... ...büntetőt... Ezt pediglen kíméletlenül értékesítette a vendégek játékosa, bár István ebbe is beleért, de nem védhette az erős lövést. 2:5!

Magabiztosan játszott a továbbiakban a feketemezes csapat, és csak István sorozatos bravúrjainak köszönhető, hogy nem lett nagyobb a különbség. A másik oldalon még Szabinak volt egy helyzete lefordulásból, utána nem sokkal Zozó cselezte be magát az ötösre, centerezése azonban egy picit Peti mögé jött, így nem sikerült az üres kapuba gurítani. A végén még Zubi lőtt egy gólt - középről eleresztett lövése megpattant, így becsapta a kapust. 3:5!
De ez már csak az eredmény kozmetikázására volt elég.

Összességében egy nem rossz meccsen, megérdemelten nyert az NSZK, azonban a Kiábrándítóknak sincs miért szégyenkezniük.