csík csík
nyíl

Megtorpedóztuk a Torpedód

2013/05/12, 21:12

Meccs előtt azt beszéltük Zubival, hogy ha az utolsó 5 percre nem lesz legalább 3 gólos az előnyünk, akkor nagy valószínűséggel buktuk a meccset, de mindenképp húzós lesz a vége.
Nos, nem lett igazunk...

Kiábrándítók - Torpedó Vodka : 4:3 (Gól: Zozó 2, Peti 1, Jani 1)

Nem túl bő kerettel érkeztek a hazaiak az ős derbire, igaz az ellen sem. Mindkét oldalt két csere volt, a Torpedónál a 2. csere csak a meccs vége felé érkezett, de ez általában nem zavarja meg a rekordbajnokot, két hete is úgy nyertek a Bénakacsák ellen, hogy nem volt cseréjük, ráadásul nem is a legveretesebb kezdővel álltak ki, és csak az utolsó percekben fordítottak (5:4).
István - NDávid, Jani, Zozó - Peti kezdővel álltak ki a hazaiak, Zubi és Tampi állt az oldalvonal mellett bevetésre.

Hamar megszerezték a vezetést a Kiábrándítók, Zozó került helyzetbe, a kapus mellett megcsinált egy cselt, majd a rövid alsóba gurított! 1:0!
Ez általában nem jelent sok jót a Kiábrándítóknak, legutóbb a téli bajnokságban kaptak ki a Vodkától, az előtt meg a 2012 tavaszi idényben 2:0 után kaptak ki 2:6 -ra...
Nem sokat kellett várni a válaszra, 5 perc alatt fordítottak is a Vodkások! 1:2!
Élvezetes játék alakult ki, mindkét oldalon voltak ziccerek, a Vodkánál főleg Géza torpedózott, nehezen tudták tartani a védők, a Kiábrándítóknál próbáltak nagy tempót diktálni és a cseréket forgatták.

Fordulás után sem csökkent az iram, és ismét a Kiábrándítók kezdtek jobban, már ami a gólokat illeti. Zozó és Peti vitte fel a labdát, Peti elvitte a védőt, Zozó meg belőtte! 2:2!
Nem sokáig örülhettek a hazaiak, a hatos vonaláról Géza úgy tekert a bal felsőbe, mintha ez lenne a világ legtermészetesebb dolga. 2:3!
Erőlködtek a hazaiak, több szép támadást vezettek, de a kaput nem nagyon veszélyeztették.
Nem sokon múlt, hogy megduplázza előnyét a Vodka, István azonban közbeszólt! Egy támadás végén ziccert fogott, a kipattanó a túloldalon a kaputól két méterre álló csatárhoz került, aki közelről nem hibázott... ...volna, de valahogy István odaért! Hihetetlen mentés volt!

És elérkeztük a mérkőzés utolsó 5 percéhez. Egyel ment a Torpedó, azaz borítékolható nekik a 3 pont. Vagy mégsem?
Szöglethez jutottak a hazaiak, Zozó labdája a jó ütemben érkező Petihez került, aki a tőle, eddig szokott módon, bevarrta!! 3:3!
De még nem volt vége! Két vendég helyzet maradt kihasználatlanul (egyiknél majdnem a gólvonalon csorgott végig a labda), majd ismét hazai szöglet.
Zozó belövi, Peti, Jani, jó a váltás, Jani lekopírozza Peti előbbi gólját, és máris a Kiábrándítóknál az előny!! 4:3!!

Sok idő már nem volt hátra, nem is tudott a Vodka újabb gólt szerezni! Mondhatni Torpedósan nyert a Kiábrándítók csapata!