csík csík
nyíl

Listavezetőként a célegyenesben

2014/05/28, 22:22

Bizony, már csak két forduló van hátra a bajnokságból, de még mindig a tabella élén tanyázunk. Megint megvolt a két sor, de túl meleg volt, meg a labda is túl gömbölyű volt, no és a nap is szembe sütött. Ezek mind a mutatott játékra voltak kifogások.
Az eredmény szerint magabiztosan nyertünk 4:1 -re.

No, azért nem volt olyan drasztikus!

Titánok - Kiábrándítók : 1:4 (Gól: Luis 1, Milán 1, NZsolit 1, Zozó 1)

A 9. forduló nyitómeccsén a Blitzkrieg 4:1 -re verte a Royal Flesh csapatát, így a Kiábrándítók győzelmi kényszer alatt léptek pályára (mondjuk amúgy is), az ellen a Titánok ellen, akik még nem biztosították be helyüket a 3. vonalban.

Egy nagy visszatérő is akadt a vendég csapatban, NZsolti súlyos sérülés után lépett ismét pályára Kiábrándítók mezben.

Feri - NDávid, Zoli - Milán - Luis kezdővel felálló vendégek már az első perctől kezdve magukhoz ragadták a kezdeményezést, ami azonban meddőnek bizonyult. Konkrétan az első 5 percet kapu irányába tartó lövés nélkül hozta le a Kiábrándítók csapata, ami kispályán azért szép teljesítmény.
Ellenben a másik oldal hamar megmutatta, hogy nem fognak nagyon gatyázni, a megszerzett labdát egy két húzás után már küldték is kapura. Ez mondjuk Ferinek sok gondot nem okozott.

Aztán a félidő utolsó harmadába lépve magukra találtak a Kiábrándítók és egy perc alatt kétgólos előnyre tettek szert! Az első gól Milán nevéhez fűződik, szélről tolt egyet befelé, majd erősen bevágta a rövid alsóba! 0:1!
Ezt követően sorcsere következett, Zozó indult meg a bal szélen, kicselezte a védőjét, majd mivel a kapus kint kolbászolt (tegyük hozzá, középen érkezett Balázs, így valamennyire jogos a kolbász) a rövid oldalba pöccintett! 0:2!

Ezek után a félidő hátralevő részében könnyedén megduplázhatta volna előnyét a vendég csapat, de nem volt Peti...A hatékonyságra vonatkozó statisztikákról nagyvonalúan hallgatunk.

A második játékrészben kb 0 koncentráltsággal kezdték a Kiábrándítók, aminek sok eladott labda és könnyed lefordulások voltak a diagnosztizálható jelei, amit az épp pálya szélén lévő sor hangos bekiabálással próbált kompenzálni ("figyeljünk már oda!", "ne csináljunk már ilyen butaságot!" és társai), ám pályára lépve ott folytatta mindkét sor, ahol az előző abbahagyta.
Végül egy irgalmatlan erejű és pontosságú szabadrúgásból szépített is a hazai csapat! 1:2!
Ez után is meleg volt egy kicsit a pite, mégis a Kiábrándítók szereztek újabb találatot!

Balázs azt se tudta mi a fészkest csinál tudatosan eljárta az őserdei topogótyúkok násztáncát labdavezetés közben, épp csak búgó hangot nem hallatott, ezzel annyira megzavarva védőjét, hogy ő inkább egyszerűen elesett (valószínűleg megijedhetett, hogy nekik kell imitálni a tojót, és inkább kiszállt a rögtönzött zoológiai bemutatóból), ez annyira megzavarta Balázst, hogy Zozóhoz passzolt, aki szintén nem tudta mire vélni a dolgot, és lányos zavarában bele akarta rúgni a kapusba a labdát, hogy a bedobás ideje alatt kiheverjék az iménti jelenetet, az azonban köténybe ment, így a középen érkező NZsoltinak már csak az üres kapuba kellett helyeznie! 1:3! A sokhavi kihagyás után góllal tért tehát vissza NZsolti!

Ez amolyan jégtörő is volt a mérkőzés egészét tekintve, ugyanis egyre több kombinatív labdarúgásra emlékeztető dolog is történt a pályán, Kopa két ízben is remek indítással vétette észre magát, a másik sorból meg Luis és Milán páros csinált csodaszép dolgokat. Az egyik ilyen után annyira kijátszották már a ziccert, hogy azt még Luis sem tudta kihagyni! 1:4!

Itt végleg eldőlt a meccs, bár Ferinek még kétszer is nagy bravúrt kellett bemutatni, hogy az eredmény ne változzék, s ezeket jó szokásához híven be is mutatta (egy ízben 6. fault után járó büntetőnél, másiknál pedig csodás vetődéssel védett úgy, hogy a labda szinte hozzáragadt, pedig vércse módjára csapott volna le rá az érkező Titán center!), így az eredmény tényleg nem változott!

Végül megérdemelten nyert a Kiábrándítók csapata, de nem a legimponálóbb játékkal. De mint tudjuk, ezért is 3 pontot osztanak!