csík csík
nyíl

Rúgott gól nélkül

2012/03/25, 08:27

Sajnos megint kikaptunk, igaz, ez a vereség vállalhatóbb volt, mint a múltkori. Az NSZK jól játszott, mi kevésbé, csak a második félidőben kezdtük el az elmúlt meccseken bemutatott játékot játszatni, de ez már kevés volt.
Szerencsére se foghatjuk, de legalább egy gól összejöhetett volna.

Ez van, tovább kell lépni, jövő héten a Paksitól csak egyel kikapó Palota lesz az ellenfél, vissza kell térni a győzelem útjára!

Kiábrándítók - NSZK 0:3

Sok cserével de a szokásos kezdővel kezdték a meccset a Kiábrándítók, István - NDávid, Jani, Tampi - Peti. Az első percben máris gyönyörű összjáték után Tampi lőtt ígéretes helyzetből kevéssel mellé.
Ekkor még úgy tűnt, hogy átmentik jó formájukat a hazaiak erre a meccsre is, ám a folytatás már nem volt ilyen fényes. Védekezésben nem volt nagy gond, Jani, NDávid, Tampi remek hármast alkottak hátul, sok futással, jó helyezkedéssel szűrték az ellen támadásait, István jó formában volt, viszont az előrejáték nem nagyon ment (és akkor finoman fogalmaztunk).

Egyre jobban állandósult az NSZK fölénye, ami a félidő derekára góllá érett, ezt még lehetett a szerencsétlenségre fogni: egy közeli lövésbe István remek reflexszel belekapott, a labda a felső lécről a bal kapufára pattant, onnan a jobb kapufára, onnan begurult a kapuba... 0:1!

A Kiábrándítók nem tudtak újítani, ellenben a vendégek egyre jobban belejöttek, Istvánnak volt dolga, de jól is látta el. Cserékkel próbáltak javítani az csatárjátékon a hazaiak, Zubi, Szabi is beállt, de nem jártak sikerrel. Most nyoma nem volt az előző meccseken tapasztalt kombinatív játéknak.
A félidő végéhez érve, azért csak megvolt a lehetőségük az egyenlítésre, Peti kapott remek labdát, egyedül állt szembe a kapussal, de - tőle szokatlan módon - kihagyta az ordító ziccert.

"Még nincs nagy baj, egy gól nem a világ", gondolhatták a Kiábrándítók szurkolói, a játékot látva azonban már nem lehettek ennyire derűsek. A második játékrészben kicsit javult ezen a téren a helyzet, de az NSZK játékosai nagyon szervezetten védekeztek, és támadtak.
Egy védelmi megingást kihasználva aztán kettőre nőtt a vendégek előnye! Szöglet után elváltottak középen a hazaiak védői, az üresen maradt NSZK csatárnak már csak az üres kapuba kellett továbbítania! 0:2!

Most már voltak lehetőségei a Kiábrándítóknak is a szépítésre, de nem jött össze, előbb Jani álompasszal találta meg Tampit, aki a levegőben bevetődve nem tudta már jól irányítani a labdát, majd közelről hibáztak a hazaiak.
A végén még egy szép összjáték után megadta a kegyelemdöfést az NSZK a Kiábrándítóknak 0:3!

Nem volt meg az átütőerő a hazaiak játékában, így megérdemelt győzelmet könyvelhetett el az NSZK csapata. Újítani kell a Kiábrándítóknak ha folytatni akarják az első meccsen megkezdett utat.