nyíl

Megfőztük a Halászlét!

2012/05/20, 17:31

3 év után ismét legyőztük a Paksi Halászlét!! Ennyi bevezető akár elég is lenne, de azért.

Ellentétes félidők voltak, az elsőt nyertük 4:0 -ra, a másodikat a Paksi 2:0 -ra. Az elsőben uraltuk a játékot, a másodikban a vészkapus felállással (ismét) nem nagyon tudtunk mit kezdeni.
Kijár a gratuláció a csapatnak, ezzel a győzelemmel feljöttünk a dobogó legalsó fokára, így, függetlenül az utolsó forduló többi eredményétől, ha ott nyerünk a QPAC ellen, akkor éremmel fejezhetjük be az idényt!

Bárhogy is lesz, SZÉP VOLT FIUK!

Paksi Halászlé - Kiábrándítók 2:4 (Gól: Zubi 2, NDávid 1, Tampi 1)

"Visszaállt a világ rendje" gondolhatták magukban a Kiábrándítók szimpatizánsok, hiszen ismét 4 cserével érkeztek kedvenceik a mérkőzésre.
Ugyan nem az István - Jani, Tampi, Zubi  - BZsolti kezdővel felálló Kiábrándítók kezdték lendületesebben a meccset, de az első percek apró káoszán hamar uralkodni tudtak, rendezték soraikat. Nem kellett sokat várni az első gólra, a már addig is mozgalmas mérkőzésen, Zubi egyéni teljesítményét dicséri a vendégek vezető találata. Hősünk labdát szerzett az ellen térfelének közepén, egy testcsel, egy nem testcsel, és máris két védőt között, őket maga mögött tudva állt szembe a kapussal, és belőtte! 0:1!
Pár perc múlva megint megzörrent a Paksi háló, ezúttal szép összjáték után: Tampi, Zubi, Jani, a centerezést pedig ismét Zubi váltotta gólra!! 0:2!!

Ez gyorsan ment, ilyet a Kiábrándítók nem nagyon szoktak. Mindkét oldalon sorcsere következett, a Kiábrándítóknál NDávid, Szabi, Zozó, Peti négyes folytatta társaik lendületét, s ez a sor is igen hamar összehozott egy gólt! Peti szerzet labdát, Zozót indította, aki eltörte a lövést, ám a támadást kísérő NDávidnak pont így lett jó, és közelről a hálóba kotorta! 0:3!!
Hiába játszott lendületesen a Paksi, az utolsó passzok vagy rosszak voltak, vagy pedig elhamarkodott lövéssel ért véget az akció, ami célt tévesztett.

Hogy teljes legyen a Kiábrándítók gála az első félidőben, arról a következő sor gondoskodott, egy szép kontra végén Tampi mattolta közelről az ellen kapusát!! 0:4!!
Ettől függetlenül nem lehetett azt mondani, hogy lefutott lett volna a meccs (láttunk mi már karón varjút (aki nem az most bepótolhatja)), de a Kiábrándítók különösen góltermékenyek voltak, ami szokatlan, s ez nem jelent sok jót.

A második félidőben aztán nem sok sót ettek a vendégek, igaz, szívrohamot sem kellett kapniuk. A félidő elején még négy a négyben játszottak a felek, helyzet nem sok adódott egyik oldalon sem, aztán a Paksi váltott, és a Kiábrándítók ismét gyakorolhatták az öt a négy elleni játékot.
Ebben már van gyakorlatuk, az utóbbi meccsek mind így értek véget. Ez azonban nincs ínyére a fehérmezeseknek, de a Paksi játékosok továbbra is sokat kapkodtak, hamar eresztették el a lövést, vagy pontatlanul passzoltak vagy pontosan, de akkor István bemutatta szokásos műsorszámát, és egyszerűen lecsente a csatár lábáról a labdát, mielőtt az fölocsúdott volna.
Ám 7 perccel a vége előtt sikerült szépítenie a Paksinak, egy szélről belőtt labda találta meg üresen a másik kapufánál csatárukat, akinek nem volt nehéz dolga! 1:4!

Innen még bármi lehet! Ellenben a vészkapus formáció nagyon (ön)veszélyes játék... ...de nem a Kiábrándítók ellen... Több lehetőségük is lett volna gólt szerezni (valószínűleg ez végleg eldöntötte volna a meccset), de nagyon gyatra lövéseket láthatott a nagyérdemű.
A végére már csak egykapuzás maradt, s a nagy nyomást nem is bírta el gól nélkül a vendég védelem, közelről ismét betalált a Paksi!! 2:4!!
A végére aztán nem lett izgalmasabb a meccs, az utolsó 2 percben már nem sikerült betalálni a hazai csapatnak, így a Paksi Halászlé továbbra is mélyrepülésben van (a 4. forduló óta nem tudnak nyerni, igaz a Torpedótól pontot csentek, s ezzel lehet el is vették a bajnoki címüket), s már nincs is esélyük feljebb végezni a tabellán, ellenben a Kiábrándítók felléptek a dobogóra!