csík csík
nyíl

Megtorpedóztak

2012/04/21, 23:47

Kikaptunk. Torpedótól nem gáz (annyira). Sajnos a védelem két oszlopos tagja is hiányzott ezen a meccsen (Jani, Tampi), ettől függetlenül talán nem ott buktuk el. 2 gól kevés.

Ez van, tragédiáról szó sincs, ezzel lehetett kalkulálni. Azért mind a két gól rajzolva volt!

Kiábrándítók - Torpedó Vodka 2:6 (Gól: NDávid 1, BZsolti 1)

Nagy várakozások előzték meg a Kiábrándítók, Torpedó Vodka összecsapást, legalábbis hazai részről mindenképp. Az ELTE liga történelmének legrégebbi gyökerekkel rendelkező párharcáról van szó (ezt nem átalljuk minden Kiábrándítók Vodka összecsapáson megemlíteni, nyilván senki sem unja). Szóval presztizse volt a találkozónak.

A hazai részről Jani, Tampi, Balázs trió volt a maródiak listáján, a másik oldalon is voltak hiányzók, se Ternyák, se Géza.
István - NDávid, Szabi, Kopa - Peti kezdővel felálló Kiábrándítók nagy vehemenciával vetették bele magukat a meccsbe, aminek meg is lett az eredménye, azonban nem gólokban csak szép támadásban mutatkozott ez meg. Egy ősi tadzsik mondás szerint "a focit gólra játsszák", de ez bizakodásra adott okot, hazai részről, a mérkőzés további folyására való tekintettel.
Ritkán látható (legalábbis Kiábrándítók részről) góllal szerezte meg a vezetést a hazai csapat: Peti ugratta ki a Kopától kapott labdával a feladót, akinek centerezését NDávid juttatta közelről a kapuba!! 1:0!

Lendületben maradtak a fehér mezesek, a kicsit álmosan kezdő vendégek előtt nem lehetett feljegyezni komolyabb gólszerzési lehetőséget. Ennek azonban ára volt, ugyanis a Kiábrándítók sokszor elég keményen léptek oda - annak érdekében megakadályozzák az ellen akcióinak kibontakozást - ahhoz, hogy a bíró szabálytalanságot ítéljen. Így hamar összegyűlt tetemes számú fault, vigyázni kellett, nehogy túllépjék a megadott limitet, ami után büntetőrúgás jön az ellenfélnek.

Közben cseréltek is a Kiábrándítók, BZsolti, Zubi majd Zozó állt be, s a cserejátékosok 2/3 -a újabb gólt hozott össze, egy kijátszott akció után Zubi centerezését váltotta gólra BZsolti! 2:0!!
Nem sokkal a szünet előtt tehát elég jól állt a szénája a hazaiaknak. De a szénát könnyen elfújja egy szelő is... A szünet előtt gyors egymásutánban két "szokásos" (hosszúra átpasszolt, az ott érkező meg bepasszolt) góllal hamar szertefoszlatták a két gólos hátrányukat a Vodkások! 2:2!
Egy kapufaváltás után el is érkezett a félidőt jelző sípszó.

Szünet után kicsit az öltözőben maradtak a hazaiak, a Vodka viszont egyre jobban kezdett belelendülni, így István védései kellettek ahhoz, hogy maradjon a döntetlen állás, de nem tudta ő se sokáig tartani a frontot, egy komoly védelmi hiba után szerezték átvették a vezetést a Vodkások! 2:3!
Egyre jobban fáradtak el a Kiábrándítók, ellenben a vendégek nagyon belejöttek! Úgyannyira, hogy ott is volt a 4! 2:4!

Hazai oldalról egy gyenge Zozó lövés illetve egy nagy Zubi helyzet volt az összes, amit fel lehetett jegyezni, s ahogy telt múlt az idő, támadásban egyre kevesebb veszélyt jelentettek a Kiábrándítók, a Torpedó ellenben egyre nagyobb kedvvel játszott! A végére még két gólt szereztek a Vodkások, így tették kiütésessé győzelmüket! 2:6!