csík csík
nyíl

Sima vereség az Armadától

2012/10/29, 21:44

Szokásunkhoz híven ismét sérülés bejelentéssel kezdődött a találkozó (ezúttal Szabi), még szerencse, hogy NZsoltinak elmaradt a meccse, így legalább egy cserénk volt. Fásultan, enerváltan játszottunk, így is szoros volt, de csak az eredményt tekintve.
Lassan kell egy csapat...

Kiábrándítók - Armada 2:5 (Gól: Jani 1, Zozó 1)

Szokásosan utolsó pillanatban összeálló csapattal érkeztek a Kiábrándítók egy gyakorlatilag tét nélküli meccsre, az Armada már biztos felső, a Kiábrándítók tuti alsóházas, így az egymás elleni eredményt nem viszik tovább, azt maximum csak a statisztikákban lesz érdekes.
Ettől függetlenül mindkét csapat szeretett volna a lehető legtöbb ponttal búcsúzni az alapszakasztól. A hazaiak ezt az István - Zubi, Jani, Zozó - Peti kezdővel próbálták elérni.

Lassan csordogált a meccs, a hazaiak a már szokásos bekkelős focit mutatták be, a vendégeknek volt terük passzolgatni, és "kivitelezni a figurát". Az idő nagy részében a Kiábrándítók térfelén pattogott a labda, a meccs elején mégis nekik volt több lehetőségük, kaput találó lövésük. Gólt azonban egyik csapat sem tudott szerezni, és az idő múlásával ez egyre inkább Istvánnak volt köszönhető. A hazaiak gyors kontrákkal próbáltak helyzetbe kerülni, de túl sok volt a pontatlan passz, míg az ellenfél egyre jobban felpörgött.
Szívbetegeknek is bátran ajánlható első félidőt végül mégis az Armada zárhatta jobb kedéllyel, ugyanis a játékrész vége felé megszerezte a vezetést! 0:1!

A második játékrészben a Kiábrándítók, ha lehet még inaktívabbak voltak támadásban. Továbbra sem szaggatta az istrángot az iram, de egy kicsit élvezetesebbé vált azáltal, hogy a félidő közepe táján újra gólt szereztek a vendégek! 0:2! Ekkor ugyanis lehozták a kapusukat, így a szórványos hazai kontrák veszélyesebbek lettek.
Ki is használták ezt a Kiábrándítók Jani révén, s ezzel újra nyitottá tették a meccset! 1:2!
Ám mielőtt bármelyik oldal kapitánya reagálhatott volna a kialakult helyzetre újra kettő volt közte! 1:3!

Ekkor már aktívabbak voltak a hazaiak, főleg, Jani, Zubi és NZsolti próbálkozott de nem sikerült a góllövés. A félidő hajrájához fordulva Zozó egy az egyben rontott, ám nem sokkal később NZsolti remek szólója után már egy méterről nem hibázott! 2:3!
Felpörgette a tempót az Armada, István bravúrjaira volt szükség, hogy ne szerezzenek újabb találatot, de továbbra is vészkapussal játszottak. A végjáték az Armadának sikerült jobban, olyannyira, hogy az utolsó percben még kétszer betaláltak, ezzel téve fölényessé a sikert! 2:5!

Összességében egy közepes színvonalú meccsen megérdemelten nyert az Armada, a Kiábrándítóknak nagyon össze kell kapni magukat (és összedrótozni a sérülteket), mert így nehéz lesz az alsóházban.